Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

Zażyj dawkę swoich praw

Ogromnym sukcesem Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej jest wydanie Gry internetowej pt. "Zażyj dawkę swoich praw", współfinansowanej z publicznych pieniędzy przyznanych przez Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii. Gra ma na celu uświadomienie odbiorcom w różnym wieku, z naciskiem na młodzież, problemów prawnych i zdrowotnych, które wiążą się z zażywaniem i posiadaniem narkotyków. 
 
„Zażyj dawkę swoich praw” jest grą edukacyjną z elementami informacyjnymi oraz pomocowymi, pomaga uświadomić graczowi jego ewentualne problemy zdrowotne związane z zażywaniem lub nadużywaniem narkotyków poprzez umieszczenie w grze testu psychologicznego. 
 
Gra „Zażyj Dawkę Swoich Praw” promując podejście Redukcji Szkód, ma także za zadanie zmianę w podejściu do osób, które używają narkotyków, ale nie czynią szkody osobom trzecim, jak i promowanie nowych rozwiązań prawnych. 
 
Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem JUMP’93 jest tym większym sukcesem iż PSPN, która nie ma osobowości prawnej, nawiązała współpracę z agendą rządową jaką jest Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii co należy w Polsce do rzadkości.
 
Zagraj i sprawdź czy wygrasz grę z prawem!
See video
glqxz9283 sfy39587stf01