Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

O projekcie nowelizacji ustawy

Opinia Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej w sprawie rządowego projektu nowelizacji UoPN

Zdjęcie

Warszawa, dn.03.03.2014r.

OPINIA POLSKIEJ SIECI POLITYKI NARKOTYKOWEJ

ws. rządowego projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 31.01.2014r.

Pismem z dnia 03.01.2014 r. Polska Sieć Polityki Narkotykowej została poproszona przez Ministerstwo Zdrowia o zaopiniowanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 31.01.2014r.

W rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zaproponowano zmianę definicji ziela konopi innych niż włókniste. Zmiana ta

Wywiad z Agnieszką Sieniawską i Piotrem Pacewiczem w TOKFM

Radio TOKFM

- Szacuje się, że trzy miliony Polaków codziennie ciężko się upija i jest to otoczone pełnym społecznym przyzwoleniem. A ludzie z jednym skrętem są zamykani. To absurd - mówił w TOK FM Piotr Pacewicz z "Gazety Wyborczej". Razem z Agnieszką Sieniawską, przewodniczącą Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej, opowiedział także o nowym projekcie ustawy, który trafi dziś do Sejmu.

Wywiad z Agnieszką Sieniawską w Radiu Dla Ciebie

Radio Dla Ciebie

Od dwóch lat osoby posiadające nieznaczną ilość narkotyków nie muszą być karane. Gwarantuje to nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W praktyce prawo nie jest powszechnie stosowane przez sędziów i prokuratorów. Dlaczego? – Organa ścigania mogą nie wiedzieć o jego istnieniu – stwierdziła w RDC Agnieszka Sieniawska.

Wywiad z Agnieszką Sieniawską w Gazecie Wyborczej

Zdjęcie

Policji łatwiej przeszukać studenta pod klubem czy rastafarianina z dredami, niż złapać dilera z prawdziwego zdarzenia. Prawo daje możliwość umorzenia postępowania wobec osób posiadających małe ilości narkotyków, tylko że prokuratorzy o tym nie wiedzą. Dlatego będą szkolenia. Na pierwszy ogień, 6 grudnia, pójdą prokuratorzy z Białegostoku. Jako pierwsi wezmą udział w szkoleniu z zakresu prawa narkotykowego, przygotowanym przez Polską Sieć Polityki Narkotykowej.

Rozmowa z Magdaleną Dąbkowską z Open Society Foundations i Agnieszką Sieniawską w Polskim Radiu 24

Polsie Radio 24

W Polsce posiadanie jakichkolwiek narkotyków jest bezwzględnie ścigane i karane. Patrząc jednak na mapę świata można odnaleźć kilka zielonych punktów, gdzie narkotyki są w pełni legalne. Temat legalizacji narkotyków cyklicznie powraca w debacie społecznej. Zwolennicy dostępności  przykładowo marihuany przywołują argument, że alkohol i papierosy są o wiele bardziej szkodliwe, a mimo to znajdują się w obiegu legalnym.

25.05.2012r - Konferencja prasowa w Sejmie dotycząca projektu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii autorstwa PSPN

Zdjęcie

Dziś, 25 maja 2012 odbyła się konferencja prasowa dotycząca projektu nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, której autorami są członkowie, specjaliści i eksperci Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej: Agnieszka Sieniawska - prawnik, przewodnicząca PSPN; Mateusz Klinowski - dr prawa, członek PSPN; Jacek Charmast - Biuro Rzecznika Praw Osób

Wejście w życie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - konferencja prasowa w Sejmie

Zdjęcie

Relacja z konferencji prasowej w Sejmie 08.12.2011 Konferencja dotyczyła nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która wchodzi w życie 9 grudnia 2011 roku. W myśl nowych przepisów, prokurator będzie miał możliwość umorzenia postępowania karnego, jeżeli sprawca będzie posiadał nieznaczną ilość narkotyków przeznaczonych na własny użytek, a ukaranie byłoby niecelowe.

glqxz9283 sfy39587stf01