Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

O raporcie rzecznika praw osób uzależnionych

Profesor Monika Płatek o Raporcie Rzecznika Praw Osób Uzależnionych w Radiu TOKFM

Tok Fm

Nowa ustawa antynarkotykowa miała sprawić, że tzw. rekreacyjni użytkownicy narkotyków nie będą trafiali do więzień. Prokuratorzy mieli umarzać postępowania, jeżeli zatrzymana osoba miała przy sobie niewielkie ilości np. marihuany, na użytek własny. Rzeczywistość jest jednak zgoła inna, a sytuacja z roku na rok wydaje się coraz gorsza. Szczegóły w raporcie Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej, którego najważniejsze fragmenty przedstawiamy poniżej.

Wywiad z Agnieszką Sieniawską w tygodniku "Polityka"

Tygodnik Polityka

O tym, dlaczego obowiązujące prawo antynarkotykowe nie ma sensu - mówi Agnieszka Sieniawska. Joanna Cieśla: – Która z historii pani klientów najmocniej zapadła pani w pamięć? Agnieszka Sieniawska: – Chyba ta, gdy przyszedł na dyżur prawny młody mężczyzna z aktem oskarżenia o posiadanie 400 g marihuany. Myślę: „To dużo, może diler?”, a potem wgłębiam się w akta i czytam, że prokurator wpisał wagę brutto, czyli razem z opakowaniem. Tym opakowaniem był plecak, w którym marihuany było 0,3 g!

Wywiad z Agnieszką Sieniawską w Poranku TOKFM

Tok Fm

Agnieszka Sieniawska - przewodnicząca Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej i Dominika Wielowieyska w Poranku radia TOK FM. - Sieniawska: Na świecie istnieje wiele rozwiązań, które można wprowadzić, żeby polepszyć politykę narkotykową, polityka w Polsce powoduje więcej szkód niż korzyści.

Źródło >>

Rozmowa z Agnieszką Sieniawską i Barbarą Wilamowską w TVN24

Tvn 24

"Jesteśmy krajem z najbardziej restrykcyjnym prawem antynarkotykowym w Unii Europejskiej. Umożliwienie prokuratorom odstąpienia od zarzutów w przypadku posiadania niewielkiej ilości narkotyków było krokiem w dobrą stronę. Ale, żeby ta zmiana miała sens należy dobrecyzować czym są te nieznaczne ilości." - mówiła Agnieszka Sieniawska (Biuro Rzecznika Praw Osób Uzależnionych), autorka raportu na temat polityki w obszarze narkotyków prowadzonej w naszym kraju.

Rozmowa z Jackiem Charmastem w Dzienniku Bałtyckim

Zdjęcie

Z Jackiem Charmastem, współautorem raportu rzecznika praw osób uzależnionych, rozmawia Dorota Abramowicz. 
"Pomorze posiada od lat jedną z najbardziej niedorzecznych struktur lecznictwa, wśród podobnych do niego regionów europejskich" - napisał Pan w opublikowanym przed kilkoma dniami raporcie dotyczącym m.in. metod i kosztów leczenia narkomanii w Polsce. Nie za ostro?

glqxz9283 sfy39587stf01