Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

HCLU

INFOGRAFIKA: POLSKA PRZEGRAŁA WOJNĘ Z NARKOTYKAMI W LICZBACH !

DrugsFacts

Zapraszamy do zapoznania się z infografiką, która liczbowo obrazuje przegraną wojnę z narkotykami w Polsce. Tzw. „wojna z narkotykami”, w której bronią są surowe kary wymierzane główne w użytkowników narkotyków oraz osoby uzależnione, to zarówno strata pieniędzy podatników, jak i stracona szansa na usprawnienie funkcjonowania społeczeństwa.

Warsztaty HCLU w Wilnie

Iga Jeziorska

W działalności na rzecz polityki narkotykowej bardzo dużą rolę odgrywają przekazy medialne. Film, jako medium angażujące relatywnie dużą ilość zmysłów ludzkich może być bardzo efektywnym narzędziem w adwokacji polityki narkotykowej i redukcji szkód. Najlepszym przykładem świetnie wykonywanej działalności tego rodzaju jest projekt Drug Reporter, realizowany przez Pétera Sarosi i Istvána Gábora Takácsa w ramach Hungarian Civil Liberties Union.

10 stypendiów dla uprawnionych dziennikarzy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Redukcji Szkód 2013 w Wilnie

Plakat

Drodzy Sieciowicze,
Organizacja Hungarian Civil Liberties Union (HCLU) oferuje 10 stypendiów dla uprawnionych dziennikarzy (posiadających legitymację dziennikarską) do udziału w Międzynarodowej Konferencji Redukcji Szkód 2013 w Wilnie, na Litwie w dniach 09-12 czerwca br. Stypendia są częścią kampanii organizowanej przez HCLU zachęcającej do przedstawiania w mediach rzetelnej wiedzy na temat kluczowych zagadnień polityki narkotykowej i redukcji szkód.  Jeszcze są wolne miejsca.

MDMA pomogło mojej córce umrzeć z godnością (NEW film HCLU)

Zdjęcie

"Extasy pomogło mojej córce w ostatnich dniach życia oraz dało jej szansę umrzeć z godnością"- wstrząsająca opowieść matki, której córka zmarła na raka. Nawet w terminalnych stanach ludzie powinni móc zaznać trochę ulgi w cierpieniu i spokoju.

Zapraszamy do oglądania TUTAJ.

glqxz9283 sfy39587stf01