Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

marihuana

Josh Stanley - działa na rzecz rozwoju medycznej marihuany

Josh Stanley

Josh Stanley, działa  na rzecz rozwoju medycznej marihuany nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale i na całym świecie.  Zajmuje się tym tematem już od ośmiu lat i jest jedną z pierwszych osób, które otworzyły przychodnię medycznej marihuany w Denver, w Kolorado. Zaangażowanie Stanleya w odpowiedzialną i racjonalną reformę dotyczącą medycznych konopi oddzieliło go od kultury palaczy marihuany. Rozpoczął swoje działania polityczne w Kolorado, gdzie założył grupę Przemysłowej Medycznej Marihuany 501c4, której współprzewodniczył. W 2010 roku Josh pracował przy przygotowywaniu nowelizacji ustawy House Bill 1284. Była to pierwsza tego rodzaju ustawa, która szczegółowa regulowała i określała zasady dotyczące medycznej marihuany w Kolorado.

Dominiak: Palin chce palić z Obamą

Zdjęcie

Zapraszamy do lektury artykułu Martyny Dominiak, Krytyka Polityczna, pt: "Dominiak: Palin chce palić z Obamą"
Świat się zmienia na lepsze! Może nie wszędzie i nie w każdym aspekcie, ale przynajmniej ten narkopolityczny.
W zeszłym tygodniu Pew Research Center, amerykański think tank z siedzibą w Waszyngtonie, opublikował wyniki badań opinii publicznej , które pokazują, że ponad połowa Amerykanów popiera legalizację marihuany.

Rewolucja obyczajowa w niektórych stanach U.S.A.

Zdjęcie

Prasówka z USA :
(Reuters) - We wtorek 7 listopada 2012, dzięki administracji Obamy i na
przekór prawu federalnemu, Colorado i Waszyngton zostały pierwszymi stanami USA, w których zalegalizowano posiadanie i sprzedaż marihuany do użytku rekreacyjnego. Posiadanie na własny użytek zostało zdekryminalizowane.
W Colorado zwolennicy poprawki konstytucyjnej dotyczącej legalizacji marihuany jako pierwsi ogłosili zwycięstwo, zdobywając prawie 53 procent głosów w porównaniu z 47 procent przeciw.
Całość artykułu (j. angielski):

Polska prasa o dekryminalizacji w USA

Zdjęcie

TVN 24:
W Stanach Zjednoczonych upadła "marihuanowa prohibicja". Wyborcy stanu Kolorado, obok głosowania na nowego prezydenta, zagłosowali za legalizacją marihuany. Przeciwny nowemu prawu gubernator stanu przestrzegł, żeby "jeszcze nie rozbijać skarbonek", bo prawo nadal penalizuje palenie "trawki".
http://www.tvn24.pl/wybory-w-usa,69,m/zielona-rewolucja-w-usa-kolorado-mekka-milosnikow-marihuany,287239.html

List otwarty do Zarządu TVP2

Poniedziałkowy program (z 28 maja) "Pytanie na Śniadanie" wywołał prawdziwą sensację, lecz nie za sprawą tematu Medycznej Marihuany oraz konieczności wprowadzenia leków ją zawierających, a z powodu bardzo nieprzyjemnego incydentu z udziałem prowadzącej Agnieszki Szulim oraz socjologiem, pedagogiem prof.

Serial dokumentalny (Drugs Inc.: Cannabis) National Geographic

Marihuana to najpopularniejszy na świecie "miękki" narkotyk. Dotychczas jej produkcja i rozprowadzanie były domeną przestępców. W chwili obecnej półlegalny przemysł farmaceutyczny umożliwia wejście w jej posiadanie. Realizatorzy cyklu odwiedzają plantację, proszą o opinię medyków oraz przyglądają się praktykom przy rozprowadzaniu tego narkotyku w USA i w Meksyku.

Debata o polityce narkotykowej w TVN "Fakty po faktach"

Zdjęcie
Debata o polityce narkotykowej i jej liberalizacji. Gośćmi "Faktów po Faktach" byli Paweł Poncyljusz z PJN, Marcin Święcicki z PO, Bolesław Piecha z PiS i Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota.
W audycji wypowiadają się również: dr.

Marihuana, czyli spustoszenie odroczone

Zdjęcie

- Są empiryczne dowody, że marihuana wywołuje trwałe zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym. Argument o jej nieszkodliwości i braku zaburzeń to mit - mówił w Trójce prof. Mariusz Jędrzejko z Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

 Tekst oryginalny

"Niekaranie za blanta jest do osiągnięcia w Sejmie"

Zdjęcie

ROZENEK: MARIHUANA JEST ZBYT POZYTYWNA

- Niekaranie za blanta jest do osiągnięcia w tym Sejmie, przy tej większości. Tak sądzę, bo każdy rozsądny człowiek przyzna, że trzeba to prawo zmienić - stwierdził w "Faktach po Faktach" Artur Rozenek z Ruchu Palikota. I dodał, że następny krok do jakiego zmierza jego ugrupowanie, to "zalegalizowanie pełne". - Dlaczego? Chodzi o to, żeby wyjąć ten narkobiznes z rąk przestępców, z rąk bandytów - tłumaczył.

glqxz9283 sfy39587stf01