Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

Narkotyki

Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi na świecie

Porozmawiajmy o narkotykach - przerwij milczenie

Dzień ten został uchwalony 27 lat temu przez ONZ. I choć pierwotnie ideologia towarzysząca obchodom była jak najbardziej właściwa, tak obecnie  w wielu krajach "wojna z narkotykami" przybrała postać wojny z ludźmi. W Chinach czy Indonezji tego dnia odbywają się masowe egzekucje na osobach, które posiadały narkotyki.

Polska Premiera raportu RELEASE

Oto uroczysta premiera raportu Release pt. „Cicha rewolucja dekryminalizacja posiadania narkotyków na świecie” Raport ten to pierwsza publikacja opisująca zmiany światowej polityki narkotykowej ostatnich lat – w tym proces dekryminalizacji narkotyków oraz liberalizacji prawa narkotykowego na całym świecie.

 

Relacja ze szkolenia dla prokuratorów i debaty w Rzeszowie - "Miasto wolne od NARKOTYKÓW ?

Plakat- Debata Rzeszów - miasto wolne od narkotyków?

Rzeszowscy prokuratorzy częściej będą stosować art. 62 a Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Taką deklarację usłyszeli po spotkaniu w Rzeszowie przedstawiciele Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej. - To wielki sukces naszej organizacji - skomentowała Agnieszka Sieniawska.

Policjanci i narkotyki - dobre i złe praktyki.

Policjanci i narkotyki, dobre i złe praktyki.

Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej pt. Policjanci i narkotyki - dobre i złe praktyki, powstałego z okazji wizyty dwóch zagranicznych gości - Jima Pugela, szefa Policji w Seattle oraz Aleksandra Zeliczenko, byłego policjanta z Kirgistanu, z udziałem Marka Balickiego, członka Rady Programowej PSPN. Film jest również dostępny w wersji angielskiej. Prosimy o udostępnianie i podawanienie dalej :)

Polska wersja

O narkotykach na Światowym Forum Gospodarczym - DAVOS 2014

Światowe Forum Gospodarcze - Davos 2014

W dniach 21-15 stycznia 2014 odbyło się w Davos Światowe Forum Gospodarcze, na którym rozmawiano również o konieczności zmian w globalnym podejściu do polityki narkotykowej. Jednym z mówców był Kofi Annan, były Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych.
"Światowa wojna z narkotykami to katastrofa, która wyrządziła ogromne szkody" - powiedział na Światowym Forum Ekonomicznego w Davos.

Petycja do Bronisława Komorowskiego - "Leczyć a nie karać"

Podpisz petycję

Leczyć zamiast karać!!!
Od wielu lat osoby uzależnione od narkotyków, nawet gdy podejmują leczenie, są nadal marginalizowane i traktowane jak istoty drugiej kategorii. Bezduszni egzekutorzy prawa, które wyprodukowała rzesza „narkofobów” za wszelką cenę chcą ich karać, zamykać do więzień, izolować, piętnować i spychać na margines życia społecznego.

Film - rekomendacje dla Polski - redukcja szkód i polityka narkotykowa.

Zdjęcie

Jutro obchodzimy światowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi. To dobry moment, by przypomnieć o rekomendacjach nt. leczenia i profilaktyki chorób zakaźnych wśród osób iniekcyjnie używających substancji psychoaktywnych. Specjalną wartością rekomendacji (dotyczących zwłaszcza dostępu do redukcji szkód oraz koniecznych zmian w polityce narkotykowej) jest to, że wypracowane zostały w grupie ponad 100 profesjonalistów m.in. terapeutów ds.

Międzywydziałowe Koło Badań nad Uzależnieniami oraz Redukcją Szkód

Międzywydziałowe Koło Badań nad Uzależnieniami oraz Redukcją Szkód

Mamy przyjemność poinformować, że od stycznia 2013 roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym przy Katedrze i Klinice Psychiatrycznej działa Międzywydziałowe Koło Badań nad Uzależnieniami oraz Redukcją Szkód. Opiekunką koła ze strony Katedry zgodziła się być mgr biol. Małgorzata Abramowska.

8 czerwca o godz. 18 w Krytyce Politycznej odbędzie się pokaz filmu "Play Safe"

kadr z fimu "Play Safe"

Studencka Inicjatywa Narkopolityki i Krytyka Polityczna zapraszają na  pokaz filmu "Play Safe" https://www.facebook.com/events/164200380413248/?ref=22 http://www.youtube.com/watch?v=Oqs7LEVTDkM połączony z dyskusją z jego twórcą Eddiem Einbinderem, który jest również autorem książki "How to Have Fun and Not Die"

glqxz9283 sfy39587stf01