Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

PSPN

Polska Premiera raportu RELEASE

Oto uroczysta premiera raportu Release pt. „Cicha rewolucja dekryminalizacja posiadania narkotyków na świecie” Raport ten to pierwsza publikacja opisująca zmiany światowej polityki narkotykowej ostatnich lat – w tym proces dekryminalizacji narkotyków oraz liberalizacji prawa narkotykowego na całym świecie.

 

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ W SEJMIE

Dom wszystkich Polska

Polska Sieć Polityki Narkotykowej oraz biuro posła Ryszarda Kalisza zapraszają  na konferencję prasową pt.NA ŚWIECIE DEKRYMINALIZACJA NARKOTYKÓW STAJE SIĘ JUŻ FAKTEM...

Podczas konferencji odbędzie się polska premiera raportu pt. „Cicha rewolucja -dekryminalizacja posiadania narkotyków na świecie

Skrót części prawnej Raportu Rzecznika Praw Osób Uzależnionych 2012/2013

Skrót raportu Rzecznika Praw Osób Uzależnionych

Prawna część Raportu Rzecznika Praw Osób Uzależnionych jest próbą zdiagnozowania skutków nieefektywnej, złej i restrykcyjnej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadzonej w 2000 roku.

Dane o jakie opiera się autorka prawnej części Raportu Rzecznika Praw Osób Uzależnionych to szeroki wachlarz spraw związanych z posiadaniem substancji psychoaktywnych jak i naruszeń zgłaszanych przez klientów biura rzecznika.

Opinia Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej w sprawie rządowego projektu nowelizacji UoPN

Zdjęcie

Warszawa, dn.03.03.2014r.

OPINIA POLSKIEJ SIECI POLITYKI NARKOTYKOWEJ

ws. rządowego projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 31.01.2014r.

Pismem z dnia 03.01.2014 r. Polska Sieć Polityki Narkotykowej została poproszona przez Ministerstwo Zdrowia o zaopiniowanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 31.01.2014r.

W rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zaproponowano zmianę definicji ziela konopi innych niż włókniste. Zmiana ta

Członek Rady Programowej PSPN Marek Balicki, startuje w wyborach do Euro-parlamentu z ramienia SLD

M. Balicki

Rada Krajowa SLD zatwierdziła listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. Z warszawskiej listy z miejsca trzeciego startuje były minister zdrowia, a obecny członek Rady Programowej Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej - Marek Balicki.

Od lat wspiera działania w kierunku liberalizacji prawa narkotykowego w Polsce. Zawsze stoi po stronie słabszych, chorych, marginalizowanych i potrzebujących - tych, którzy sami nie są w stanie walczyć o swoje prawa.

PŁATEK: Potępienie niewiele ma wspólnego z profilaktyką.

Zdjęcie

Opinia  prof. Moniki Płatek  na temat nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w której czytamy m.in. "...Znacznie łatwiej przeciwdziałać narkomanii, kiedy dostarczy się wiedzę i racjonalnie wyjaśni, dlaczego nie należy używać danej substancji, niż gdy robi się tajemnicę z tego, jak dana substancja działa. Rzeczy zakazane są dużo bardziej pociągające, wiedza zaś zdziera aurę tajemniczości i buduje szacunek i partnerstwo..."

Relacja ze szkolenia dla prokuratorów i debaty w Rzeszowie - "Miasto wolne od NARKOTYKÓW ?

Plakat- Debata Rzeszów - miasto wolne od narkotyków?

Rzeszowscy prokuratorzy częściej będą stosować art. 62 a Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Taką deklarację usłyszeli po spotkaniu w Rzeszowie przedstawiciele Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej. - To wielki sukces naszej organizacji - skomentowała Agnieszka Sieniawska.

Ukazał się nowy raport HCLU na temat dopalaczy!

HCLU

Zachęcamy do zapoznania się z nowym raportem organizacji Hungarian Civil Liberties Union na temat dopalaczy, który powstał przy współpracy z Polską Siecią Polityki Narkotykowej!!!

Link to raportu w wersji PDF.

 

RELACJA Z WYSŁUCHANIA OBYWATELSKIEGO W SEJMIE.

Wysłuchanie publiczne 2014

  40 lat temu USA ogłosiło wojnę z narkotykami. Jako policjant, przez lata służby zatrzymywałem wielokrotnie ludzi, którzy tak naprawdę po zatrzymaniu wracali z powrotem na ulicę, nie otrzymując żadnej pomocy. Po wielu doświadczeniach, doszliśmy do wniosku, że nasza polityka się nie sprawdza. – mówi Jim Pugel, szef policji w Seattle, podczas przemówienia w polskim Sejmie. -Stworzyliśmy więc program, który ma na celu kierowanie osób zatrzymanych na terapię, leczenie, oraz zapewnienie tym osobom pomocy socjalnej.   W Seattle ludzie otrzymują zatem alternatywę – więzienie albo leczenie.

Wczoraj podczas wysłuchania obywatelskiego „Więzienie za skręta?” w Sejmie, które zostało zorganizowane przez Polską Sieć Polityki Narkotykowej oraz Wandę Nowicką – Wicemarszałkinię Sejmu, Jim Pugel opowiadał o istniejącym od 2 lat programie o nazwie LEAD. Programem tym objęto w Seattle już 160 osób - w tym osoby sprzedające usługi seksualne, drobnych dilerów narkotykowych i osoby uzależnione. Jak podkreślił Pugel, poprawiło to znacznie bezpieczeństwo oraz relacje pomiędzy policją a społeczeństwem, a wielu osobom dało szansę na rozpoczęcie życie od nowa.

Raport Rzecznika Praw Osób Uzależnionych - część lecznicza.

Raport Rzecznika Praw Osób Uzależnionych

Raport Rzecznika Praw Osób Uzależnionych w części leczniczej jest próbą odpowiedzi, dlaczego polski model pomocy i leczenia uzależnień narkotykowych, mimo zaangażowania znacznych zasobów, tak słabo i nieadekwatnie reaguje na potrzeby społeczne. Dlaczego tak bardzo rozmija się z europejską wizją pomocy i w jakim stopniu zależny jest od paru monopolizujących rynek świadczeń organizacji pozarządowych. Raport dowodzi, że Krajowy Program Przeciwdziałania Narkomanii 2011-2016, z powodu nie respektowania go przez NFZ i monopolistów, już teraz skazany jest na porażkę.

glqxz9283 sfy39587stf01