Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

Raport Rzecznika

Skrót części prawnej Raportu Rzecznika Praw Osób Uzależnionych 2012/2013

Skrót raportu Rzecznika Praw Osób Uzależnionych

Prawna część Raportu Rzecznika Praw Osób Uzależnionych jest próbą zdiagnozowania skutków nieefektywnej, złej i restrykcyjnej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadzonej w 2000 roku.

Dane o jakie opiera się autorka prawnej części Raportu Rzecznika Praw Osób Uzależnionych to szeroki wachlarz spraw związanych z posiadaniem substancji psychoaktywnych jak i naruszeń zgłaszanych przez klientów biura rzecznika.

RAPORT Rzecznika Praw Osób Uzależnionych 2012/2013 - część lecznicza i prawna

Polska Sieć Polityki Narkotykowej

Oto najnowszy Raport Biura Rzecznika Praw Osób Uzależnionych podzielony na dwie części: prawną oraz leczniczą – czytajcie komentujcie (tu linki do PDF Raportów na stronie Sieci). U nas trwa konferencja prasowa na ten temat z udziałem Bogusławy Bukowskiej, Agnieszki Sieniawskiej, Marka Balickiego, Tomka Lipińskiego, Piotra Kładocznego, Jacka Charmasta.

Raport Rzecznika Praw Osób Uzależnionych - część lecznicza.

Raport Rzecznika Praw Osób Uzależnionych

Raport Rzecznika Praw Osób Uzależnionych w części leczniczej jest próbą odpowiedzi, dlaczego polski model pomocy i leczenia uzależnień narkotykowych, mimo zaangażowania znacznych zasobów, tak słabo i nieadekwatnie reaguje na potrzeby społeczne. Dlaczego tak bardzo rozmija się z europejską wizją pomocy i w jakim stopniu zależny jest od paru monopolizujących rynek świadczeń organizacji pozarządowych. Raport dowodzi, że Krajowy Program Przeciwdziałania Narkomanii 2011-2016, z powodu nie respektowania go przez NFZ i monopolistów, już teraz skazany jest na porażkę.

Wejście w życie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - konferencja prasowa w Sejmie

Zdjęcie

Relacja z konferencji prasowej w Sejmie 08.12.2011 Konferencja dotyczyła nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która wchodzi w życie 9 grudnia 2011 roku. W myśl nowych przepisów, prokurator będzie miał możliwość umorzenia postępowania karnego, jeżeli sprawca będzie posiadał nieznaczną ilość narkotyków przeznaczonych na własny użytek, a ukaranie byłoby niecelowe.

glqxz9283 sfy39587stf01