Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

wojna narkotykowa

Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi na świecie

Porozmawiajmy o narkotykach - przerwij milczenie

Dzień ten został uchwalony 27 lat temu przez ONZ. I choć pierwotnie ideologia towarzysząca obchodom była jak najbardziej właściwa, tak obecnie  w wielu krajach "wojna z narkotykami" przybrała postać wojny z ludźmi. W Chinach czy Indonezji tego dnia odbywają się masowe egzekucje na osobach, które posiadały narkotyki.

INFOGRAFIKA: POLSKA PRZEGRAŁA WOJNĘ Z NARKOTYKAMI W LICZBACH !

DrugsFacts

Zapraszamy do zapoznania się z infografiką, która liczbowo obrazuje przegraną wojnę z narkotykami w Polsce. Tzw. „wojna z narkotykami”, w której bronią są surowe kary wymierzane główne w użytkowników narkotyków oraz osoby uzależnione, to zarówno strata pieniędzy podatników, jak i stracona szansa na usprawnienie funkcjonowania społeczeństwa.

Zapraszamy do zapoznania się z RAPORTEM ŚWIATOWEJ KOMISJI DO SPRAW POLITYKI NARKOTYKOWEJ

Zdjęcie

"Globalna wojna z narkotykami poniosła klęskę pociągając za sobą fatalne skutki dla jednostek i społeczeństw na całym świecie. Pięćdziesiąt lat po podpisaniu Jednolitej Konwencji o Środkach Odurzających ONZ i czterdzieści lat po tym, jak prezydent Nixon rozpoczął wojnę amerykańskiego rządu z narkotykami, konieczne są zasadnicze reformy w polityce kontroli nad substancjami psychoaktywnymi zarówno w poszczególnych krajach, jak i na świecie."

glqxz9283 sfy39587stf01