Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

Na świecie

Medyczna Marihuana w Kalifornii

Listek

Film dokumentalny prezentujący pracę jednej z 4 licencjonowanych przychodni w Kalifornii - Harborside Medical Marijuana Center, Bohaterami filmu są pracownicy przychodni oraz pacjenci.
W 1996 roku mieszkańcy Kaliforni przegłosowali dokument o nazwie Proposition 215, który legalizował posiadanie, uprawę oraz możliwość udzielania cannabis osobom, które mają wskazania od lekarza. Od tamtej pory Cannabis może być przepisywane na różnorodnego rodzaju schorzenia, o ile pomaga pacjentowi.

Nowy film HCLU „Kompromis i Coffee Shops - sukces Holenderskiego modelu”

Zdjęcie: Medyczna Marichuana

Film HCLU dotyczy holenderskiego modelu polityki narkotykowej w odniesieniu do konopi indyjskich i jest uzupełnieniem raportu jaki został wydany przez Open Society Foundations.

W 1976 roku Holandia oddzieliła rynek konopi indyjskich od rynku innych nielegalnych narkotyków. Rząd  holenderski wydał zgodę na sprzedaż w wydzielonych i ściśle kontrolowanych sklepach, oczywiście osobom dorosłym, niewielkich ilości marihuany.

Legalizacja i wskazania do stosowania Medycznej Marihuany w USA

Zdjęcie

Tabela ta przedstawia jak w poszczególnych Stanach w USA kształtował się proces legalizacji marihuany w celach medycznych.  Począwszy od stanu Kalifornia, który był prekursorem zmian i już w roku 1996 dopuścił jej medyczne stosowanie, skończywszy na stanie Nowy Jork, w którym dopiero w 2014 roku można legalnie leczyć się medyczną marihuaną. Różnice można zauważyć również w ilości legalnie posiadanego leku oraz wykazie chorób, w przypadku leczenia których stosuje się medyczną marihuanę.

Tabela - Legalizacja i wskazania --> pobierz (wyświetl)

glqxz9283 sfy39587stf01