Akcja „Prohibicja narkotykowa” – ile nas to kosztuje?

Akcja odbyła się 27 czerwca 2011 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności z Uzależnionymi od Narkotyków – w ten sposób Polska Sieć Polityki Narkotykowej włączyła się w ogólnoświatową kampanię społeczną pt. Count the Cost.
26 czerwca na całym świecie, organizacje pozarządowe informowały ile rocznie każde z państw wydaje na nieskuteczną politykę narkotykową. W Polsce jest to 80 milinów złotych.

Akcja „Prohibicja narkotykowa – ile nas to kosztuje?” zorganizowana została w dwóch miejscach w centrum Warszawy. W akcji udział wzięli członkowie PSPN przebrani za Prokuratora, Sędziego, Policjant i Lekarza, którzy z  szampanem w ręku, będą wyrzucali pieniądze w błoto.

Wśród dziesiątków przyglądających się akcji warszawiaków, zainicjowaliśmy żarliwą debatę na temat polskiej polityki narkotykowej i jej kosztach dla całego społeczeństwa i skarbu państwa.
Przez cały dzień, podczas happeningu działała Strefa Polityki Narkotykowej, gdzie każdy mógł dowiedzieć się więcej o Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, prawach osób uzależnionych i używających narkotyków i przede wszystkim kosztach prowadzonej w Polsce wojny z narkotykami.