Członek Rady Programowej PSPN Marek Balicki, startuje w wyborach do Euro-parlamentu z ramienia SLD

Rada Krajowa SLD zatwierdziła listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. Z warszawskiej listy z miejsca trzeciego startuje były minister zdrowia, a obecny członek Rady Programowej Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej – Marek Balicki.

Od lat wspiera działania w kierunku liberalizacji prawa narkotykowego w Polsce. Zawsze stoi po stronie słabszych, chorych, marginalizowanych i potrzebujących – tych, którzy sami nie są w stanie walczyć o swoje prawa.

Z PSPN Marek Balicki współpracuje od 4 lat. Poparł ekspercki projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jaki w grudniu 2012 roku wszedł w życie, a którego PSPN było współtwórcą. Orędownik medycznego zastosowania marihuany oraz dekryminalizacji posiadania substancji psychoaktywnych na własny użytek.

Z całego serca popieramy i życzymy zwycięstwa!

Zachęcamy także do oddania głosu na Marka Balickiego w dniu wyborów, które odbędą się już 25 maja tego roku!!!

Przypominamy również filmy PSPN z udziałem i wypowiedziami Marka Balickiego:

Policjanci i narkotyki – dobre i złe praktyki

Członek Rady Programowej PSPN dr. Marek Balicki

Marek Balicki – polski polityk, minister zdrowia w gabinetach Leszka Millera i Marka Belki, poseł na Sejm I, II i VI kadencji, senator V kadencji. Obecnie jest kierownikiem Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Warszawie. Działa w różnych organizacjach społecznych i zawodowych. Był wieloletnim prezesem Warszawskiego Towarzystwa Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi. Był inicjatorem powołania stowarzyszenia Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Od wielu lat uczestniczy w pracach Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Współpracuje z Krytyką Polityczną, Ośrodkiem Myśli Społecznej im. F. Lassale’a oraz Fundacją Helsińską. Od października 2013 członek Rady programowej PSPN.