“Pomoc uzależnionym” autorstwa Jacka Charmasta

Dzisiaj polecamy artykuł “Pomoc uzależnionym” autorstwa Jacka Charmasta z Biura Rzecznika Praw Osób Uzależnionych. Został opublikowany 16 grudnia, w niezależnym dodatku tematycznym dołączonym do dziennika Rzeczpospolita. W druku pojawił się w wersji skróconej, w serwisie internetowym w wersji pełnej. W tym samym miejscu znajdziecie Państwo ponadto artykuł Janusza Sierosławskiego z Instytutu Psychiatrii i Neurologii Problem narkotyków w Polsce.

“Dlaczego każda rozmowa o narkomanii i narkotykach bywa tak trudna? Dlaczego debata na te tematy zamienia się najczęściej w plebiscyt, kto za narkotykami, a kto przeciw? Zasadniczo ścierają się w nich dwie perspektywy, pierwsza to narracja policyjno-rodzicielska, przyjmowana z rożnymi zastrzeżeniami przez ogół społeczeństwa.…”

Całość artykułu dostępna: tutaj

Dlaczego każda rozmowa o narkomanii i narkotykach bywa tak trudna? Dlaczego debata na te tematy zamienia się najczęściej w plebiscyt, kto za narkotykami, a kto przeciw? Zasadniczo ścierają się w nich dwie perspektywy, pierwsza to narracja policyjno-rodziciel ska, przyjmowana z rożnymi zastrzeżeniami przez ogół społeczeństwa. – See more at:

Dlaczego każda rozmowa o narkomanii i narkotykach bywa tak trudna? Dlaczego debata na te tematy zamienia się najczęściej w plebiscyt, kto za narkotykami, a kto przeciw? Zasadniczo ścierają się w nich dwie perspektywy, pierwsza to narracja policyjno-rodzicielska, przyjmowana z rożnymi zastrzeżeniami przez ogół społeczeństwa.