Kielecka konferencja PSPN w programie „Punkty Widzenia”

O najważniejszych kwestiach poruszanych podczas Konferencji w Kielcach mogli usłyszeć słuchacze Radia Kielce w programie „Punkty Widzenia”. Część materiałów znalazła się również w relacji internetowej.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem

„Problem zażywania narkotyków narasta także w województwie świętokrzyskim. W naszym regionie z powodu zażywania substancji psychoaktywnych w 2015 roku hospitalizowanych było 690 osób. Rok później było to 705 osób” – informuje Beata Nowak, ekspert wojewódzki ds. informacj i o narkotykach i narkomanii.
Jej zdaniem, nowa reforma edukacji przywracająca 8 klasową szkołę podstawową może się przyczynić do zmniejszenia problemu zażywania narkotyków wśród dzieci i młodzieży.
“Nowa reforma edukacji może przyczynić się do tego, że integracja młodych osób będzie większa, będą mieli większą możliwość, by dłużej przebywać w swoim, znanym już środowisku. To z kolei nie sprzyja zachowaniom ryzykownym i może zaowocować zmniejszeniem liczby potencjalnych użytkowników substancji psychoaktywnych. Kluczem do sukcesu jest właśnie integracja młodych osób oraz ich konstruktywnego podejścia do rozwiązywania swoich problemów – dodaje Beata Nowak.”