Dominikański kandydat na prezydenta jest za legalizacją narkotyków

Dominikański kandydat na prezydenta, który jest także wybitnym urzędnikiem państwowym i szefem jednej z partii, która wchodzi w skład obecnej władze powiedział w poniedziałek, że popiera legalizację narkotyków. Luis Acosta Moreta, pseudonim “El Gallo,” powiedział w programie Propuesta na kanale 45, że prohibicja narkotykowa wpływa na społeczny rozdźwięk i przyczynia się do znacznego wzrostu korupcji.

Acosta Moreta jest dyrektorem Agencji Rozwoju Społeczności Dominikany. Jest też szefem Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej i z jej ramienia, kandydat na prezydenta. Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna jest jedną z mniejszych partii rządzących, wchodzących w skład “Bloc Progressive”, zdominowanego przez prezydenta Leonel Fernandez i jego Partię Wyzwolenia Dominikany. Wybory odbędą się w maju przyszłego roku.

A Dominican presidential candidate who is also a prominent government official and head of one of the parties that make up the current government said Monday he favors drug legalization. Luis Acosta Moreta, nicknamed “El Gallo,” told the program Propuesta on Channel 45 Monday that drug prohibition creates corruption and social decay.

Pełny artykuł jest tutaj : http://stopthedrugwar.org/chronicle/2011/nov/15/dominican_presidential_candidate