Popieramy Grupę Apelujemy.pl

Grupa Apelujemy.pl nakręciła film ilustrujący postawę Wiceministra Sprawiedliwości wobec polityki narkotykowej.
“Nie ma podziału na miękkie i twarde narkotyki” –  powiedział wczoraj Wiceminister Sprawiedliwości Stanisław Chmielewski. Zapraszamy do obejrzenia materiału i zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie.

 

 

„Wy tego nie pamiętacie, ale w PRLU każdy miał umowę o pracę i jaka to była umowa? A umowa zlecenie przysługiwała tylko uprzywilejowanym. Także powinniście nad tym się zastanowić. Co wy byście chcieli, żeby Państwo wszystko  finansowało, nie ma na to pieniędzy.” – odpowiedział wczoraj  Wiceminister Sprawiedliwości Stanisław Chmielewski na pytanie przedstawicielami akcji „do Tablicy” dotyczące sytuacji młodych Polaków na rynku pracy.

„Do Tablicy” to głos młodych ludzi, którzy czują się lekceważeni lub oszukani przez partie polityczne. Najpierw dzięki naszej już prawie 70 tys. grupie na profilu społecznościowym facebook zbieraliśmy postulaty młodych ludzi, z których wyłoniliśmy te najczęściej powtarzane i z nimi udaliśmy się do partii politycznych, w tej chwili już wszystkie ugrupowania polityczne oprócz Prawa i Sprawiedliwości potwierdziły nam chęć wystąpienie przed kamerą i odpowiedzi na nasze postulaty. ” – tłumaczy współtwórczyni akcji Agata Kwiatkowska.
Spotkanie z Platformą odbyło się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Lipowej. Na pytania odpowiadało dwóch kandydatów Platformy:  Wiceminister Sprawiedliwości Stanisław Chmielewski i dr Lech Jaworski.
Pierwszym tematem była sytuacja młodych na rynku pracy, gdzie zdania kandydatów były dość podzielone. O ile Lech Jaworski, jako prawnik i człowiek pracujący z młodzieżą przyznał, że w Polsce dochodzi do dużych nadużyć ze strony pracodawców i on w swoim programie przedwyborczym proponuje stworzenie ośrodków wsparcia prawnego dla osób, które zostały pokrzywdzone ze względu na rodzaj umowy, na podstawie której zachodzi stosunek pracy,  o tyle Minister Chmielewski nie był zupełnie zainteresowany tym postulatem. W związku z tym twórcy akcji „do Tablicy” zapytali Ministra co z tymi 300 miliardami, o których mówi PO, przecież miały być również na dobre miejsca pracy dla młodych. „ Te pieniądze są na co innego, nie można ich wykorzystać do kwestii związanych z umowami, ale będziemy za nie budować autostrady to i będą miejsca pracy”.
Wypowiedzi obu polityków dotyczące innych kwestii można zobaczyć na stronie Apelu do Parlamentarzystów
www.facebook.com/apelujemy
Jeszcze w tym tygodniu twórcy Apelu spotkają się z SLD, PSL i PJN.