Relacja TVP 3 z Konferencji PSPN w Białymstoku

11 maja, w Sali Konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, odbyła się Wojewódzka Konferencja nt. Strategii Rozwiązywania Problemu Uzależnień. Jest to kolejna Konferencja organizowana przez Fundację Polska Sieć Polityki Narkotykowej w ramach dofinansowania z Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii.

O wyzwaniach dla woj. podlaskiego oraz m.in. skutecznych metodach profilaktyki, miejskich programach redukcji szkód oraz o wpływie prawa narkotykowego na problem narkomanii w Polsce dyskutowali liczni eksperci z Polski, a gościem specjalnym Konferencji była Anna Dovbakh – ekspert zagraniczny w zakresie miejskich polityk narkotykowych we wschodniej Europie, Dyrektor Eurasian Harm Reduction Association.
Zobacz nagranie
Uczestnikami Konferencji byli pracownicy oświaty, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy mieli w ten sposób możliwość zdobyć i poszerzyć wiedzę niezbędną do skutecznej pracy w obszarze przeciwdziałania narkomanii, zgodnie z najnowszymi wytyczny mi i światowymi trendami.

Wydarzenie relacjonowane było przez media lokalne. Zapraszamy do obejrzenia 3-minutowego materiału z Konferencji, który ukazał się w głównym wydaniu programu informacyjnego TVP3 Białystok.