Jak wygląda sytuacja z dopalaczami w Polsce? Obejrzyj film “Król Mefedron Pierwszy”

Nowe substancje psychoaktywne są wyzwaniem w wielu państwach Unii Europejskiej. W Polsce mieliśmy jedne z największych wskaźników konsumpcji dopalaczy w Europie. Jak wygląda obecnie sytuacja? Jak dopalacze zmieniły Polskę? Czy mamy skuteczne rozwiązania w walce z dopalaczami? Przygotowaliśmy serię filmów, aby odpowiedzieć na te pytania! 

Przeprowadziliśmy prawie 20 wywiadów z ekspertami oraz z osobami, które używały w swoim życiu dopalaczy. Naszą serię rozpoczyna film o mefedronie, który jest jedną z najbardziej znanych nowych substancji psychoaktywnych. Co na jego temat mówią użytkownicy i eksperci? Dlaczego tak wiele osób go brało? Jaki to miało wpływ na ich zdrowie i życie? Kiedy i dlaczego został zakazany? Dlaczego mefedronem ludzie określają praktycznie każdy dopalaczowy biały proszek? 

Chcemy tymi filmami pokazać jak realnie wygląda sytuacja z nowymi substancjami psychoaktywnymi w Polsce z wielu różnych perspektyw. Wierzymy, że w ten sposób każdy będzie mógł zobaczyć prawdziwą skalę problemu. Chcemy też pokazać rozwiązania, które mogą wpłynąć na poprawę sytuacji w Polsce. 

Jeżeli popierasz reformę polityki narkotykowej i chcesz obejrzeć więcej filmów o tematyce  narkotykowej wesprzyj nasze działania wpłacając darowiznę na konto 81 1140 2004 0000 3202 7537 2786 z dopiskiem “Film”.

Realizacja: Jan Szymański, Damian “Mestosław” Sobczyk. Film powstał dzięki wsparciu Video For Drug Policy Reform Network od Rights Reporter Foundation. Film został również opublikowany na kanale Mestosław.