Film “Syntetyczny Skopciuszek” – dlaczego syntetyki były popularne?

Syntetyczne kannabinoidy dla wielu osób były tańszą alternatywą dla nielegalnej marihuany. Co na ich temat mówią użytkownicy i eksperci? Dlaczego tak wiele osób ich używało? Jaki to miało wpływ na ich zdrowie i życie?

 

Przeprowadziliśmy prawie 20 wywiadów z ekspertami oraz z osobami, które używały w swoim życiu dopalaczy. Powstała seria 4 filmów m.in.: “Król Mefedron Pierwszy”. który przez niecały miesiąc od premiery został obejrzany na YouTube ponad 177 000 razy.

Chcemy tymi filmami pokazać jak realnie wygląda sytuacja z nowymi substancjami psychoaktywnymi w Polsce z wielu różnych perspektyw. Wierzymy, że w ten sposób każdy będzie mógł zobaczyć prawdziwą skalę problemu. Chcemy też pokazać rozwiązania, które mogą wpłynąć na poprawę sytuacji w Polsce. 

Jeżeli popierasz reformę polityki narkotykowej i chcesz obejrzeć więcej filmów o tematyce  narkotykowej wesprzyj nasze działania wpłacając darowiznę na konto 81 1140 2004 0000 3202 7537 2786 z dopiskiem “Film”.

Realizacja: Jan Szymański, Damian “Mestosław” Sobczyk. Film powstał dzięki wsparciu Video For Drug Policy Reform Network od Rights Reporter Foundation. Film został również opublikowany na kanale Mestosław.