Kolorado: Josh Stanley – działa na rzecz rozwoju medycznej marihuany

Josh Stanley, działa  na rzecz rozwoju medycznej marihuany nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale i na całym świecie.  Zajmuje się tym tematem już od ośmiu lat i jest jedną z pierwszych osób, które otworzyły przychodnię medycznej marihuany w Denver, w Kolorado. Zaangażowanie Stanleya w odpowiedzialną i racjonalną reformę dotyczącą medycznych konopi oddzieliło go od kultury palaczy marihuany. Rozpoczął swoje działania polityczne w Kolorado, gdzie założył grupę Przemysłowej Medycznej Marihuany 501c4, której współprzewodniczył. W 2010 roku Josh pracował przy przygotowywaniu nowelizacji ustawy House Bill 1284. Była to pierwsza tego rodzaju ustawa, która szczegółowa regulowała i określała zasady dotyczące medycznej marihuany w Kolorado.

W tym samym roku,  współtworzył ustawę House Bill 1043 i był odpowiedzialny za część badań i rozwoju projektu ustawy. Zasiadał w radzie ds. przepisów i regulacji Wydziału Medycznej Marihuany w Kolorado oraz w radzie zajmującej się badaniami i rozwojem.

Współpracował także z National Geographic przy przełomowym programie telewizyjnym American Weed,  pokazującym dzieje jego rodzinny próbującej utrzymać medyczną marihuanę legalną w Kolorado. Można w nim także obejrzeć badania nad tym zagadnieniem oraz historie pacjentów, którym pomogło leczenie medyczną marihuana.

Jest także współautorem koncepcji hodowania specjalnej odmiany medycznej marihuany, z niską zawartością tetrahydrokanabinolu (THC) i wysoką zawartością kanabidiol (CBD). Ta szczególna odmiana nasion medycznej marihuany okazała się być niezwykle skuteczna w leczeniu różnych stadiów epilepsji, zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Wysiłki Josha Stanleya zostały zauważone, o nowej odmianie marihuany pisano w 2013 w  gazetach na całym świecie, a CNN nakręciło film dokumentalny Weed i Weed 2, wyemitowany w marcu 2014.

W  kwietniu 2012 wraz z jego pięcioma braćmi założyli fundację Realm of Caring, której zadaniem jest działanie na rzecz obywateli Kolorado cierpiących na schorzenia leczone za pomocą medycznej marihuany. W październiku 2013 zaś zostawił fundację w rękach swoich braci, żeby poświecić się realizacji nowych przedsięwzięć w branży konopi. W 2014 założył organizację non-profit Strains of Hope (Szczepy nadziei). Jej zadaniem jest dbanie o odpowiedzialność i przestrzeganie zasad w przemyśle konopi oraz prowadzenie badań nad jego udoskonalaniem, ponieważ może mieć zastosowanie przy leczeniu wielu chorób. Josh Stanley  pracuje także nad nowymi, ulepszonymi  odmianami konopi leczniczych, które są obecnie poddawane badaniom medycznym sponsorowanym przez Strains of Hope. Dalej prowadzi tez działania adwokacyjne na rzecz pacjentów leczących się medyczną marihuaną oraz walczy o ich prawa. Stał się rzecznikiem przemysłu konopnego, mówiącym otwarcie o korzyściach płynących z leczenia marihuaną, a Kolorado stało się pierwszym stanem, który zdecydował się zakończyć prohibicję dotyczącą marihuany.

Josh jest również doskonałym mówcą, potrafi przebić się przez barierę strachu jaka wyrosła naokoło zagadnienia medycznej marihuany oraz przedstawić racjonalne argumenty przemawiające za zakończeniem prohibicji.