PROHIBICJA NARKOTYKOWA ILE NAS TO KOSZTUJE ?

27czerwca 2011 r. z okazji Dnia Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków Polska Sieć Polityki Narkotykowej organizuje happening w przestrzeni publicznej na ulicach Warszawy pt. „PROHIBICJA NARKOTYKOWA. ILE NAS TO KOSZTUJE ?”

Prohibicja narkotykowa – ulotkaW poniedziałek 27.06.2011 r. o godzinie 15:00 na Pasażu Wiecha i przy Metrze Centrum w Warszawie będzie można spotkać cztery postacie. Lekarza, prokuratora, policjanta i sędziego. W dziwny sposób będą oni obchodzić święto związane z 26 czerwca- dniem solidarności z osobami uzależnionymi.

Błoto, szampan, pieniądze i żarliwa debata na temat polskiej polityki narkotykowej widzianej oczami lekarza, policjanta, prokuratora i sędziego. Zapraszamy pod Metro Centrum o 15:00. Stamtąd startujemy !

Przez cały dzień, podczas happeningu działać będzie Strefa Polityki Narkotykowej, gdzie dowiecie się więcej o Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, prawach osób uzależnionych i używających narkotyków i przede wszystkim kosztach prowadzonej w Polsce wojny z narkotykami.

CO TO ZA DZIEŃ?
26 CZERWCA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z UZALEŻNIONYMI

W 1987 roku Zgromadzenie Ogólne zadecydowało o obchodzeniu 26 czerwca, jako Dnia Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Substancji Psychoaktywnych. W ten sposób Zgromadzenie wyraziło swoją determinację w zakresie wzmocnienia działań i współpracy na rzecz uwolnienia międzynarodowej społeczności od problemu nadużywania środków odurzających i leków.

Zapraszamy!
Polska Sieć Polityki Narkotykowej oraz Hungarian Civil Liberties Union
www.politykanarkotykowa.pl                   www.drogriporter.hu/en/