W piątek 8 lipca o godzinie 10.30 lek. med. Marek Balicki spotka sie z Ewą Kamińską, wiceprezydent Gdańska ds. polityki społecznej.

W piątek 8 lipca o godzinie 10.30 lek. med. Marek Balicki spotka sie z Ewą Kamińską, wiceprezydent Gdańska ds. polityki społecznej. Rozmowa dotyczyć będzie aktualnej sytuacji w uruchamianiu pierwszego na Pomorzu programu terapii substytucyjnej osób uzależnionych od narkotyków pochodzenia opioidowego.
Władze lokalne oraz Jacek Sękiewicz, którego oferta zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez pomorski oddział NFZ w listopadzie ubiegłego roku, zapowiadali start programu metadonowego w budynku po pogotowiu ratunkowym na Srebrzysku w Gdańsku najpóźniej w czerwcu. Taką datę potwierdzili jeszcze w lutym podczas spotkania przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Urzędu Marszałkowskiego, przedstawicieli organizacji pozarządowych z Jackiem Sękiewiczem.

Kolejne opóźnienie w otwarciu programu terapii substytucyjnej wynikają z wydłużających się procedur – przekazywania ziemi i środków finansowych z jednej jednostki samorządowej do drugiej.
Marek Balicki, odwiedzający Gdańsk na zaproszenie orędowników polityki redukcji szkód w zakresie polityki narkotykowej: Krytyki Politycznej Trójmiasto, Stowarzyszenia Pacjentów Metadonowych JUMP’93, Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej, od wielu lat jest zwolennikiem złagodzenia przepisów karzących użytkowników narkotyków na rzecz ich leczenia i powszechnej, rzetelnej akcji edukacyjnej. Polski polityk, minister zdrowia w gabinetach Leszka Millera i Marka Belki, poseł na Sejm I, II i VI kadencji, senator V kadencji. Jest dyrektorem Szpitala Wolskiego w Warszawie. Działa w różnych organizacjach społecznych i zawodowych. Jest prezesem Warszawskiego Towarzystwa Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi. Był inicjatorem powołania stowarzyszenia Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Więcej informacji udzieli państwu koordynatorka Krytyki Politycznej w Trójmieście Katarzyna Fidos
tel.: 798-997-919
e-mail: katarzyna.fidos@krytykapolityczna.pl


Krytyka Polityczna // Political Critique
Świetlica w Trójmieście // Common Room in Tricity
ul. Nowe Ogrody 35 (II piętro)
80-802 Gdańsk
tel. 58 3047522

tel. kom./mobile: +48 601816335
e-mail: marcin.chalupka@krytykapolityczna.pl