26 czerwca – Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi

26 czerwca już po raz czwarty odbędzie się międzynarodowy  Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi w ramach kampanii  „Support. Don’t punish”. Z tej okazji ekipa Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej zorganizuje akcję pod kościołem Dominikanów na warszawskim Służewiu, dołączając tym samym do kilkudziesięciu krajów w których podobne akcje będą organizowane owego dnia. 

Będziemy promowali racjonalną politykę narkotykową opartą na zasadach redukcji szkód oraz humanitarne podejście do osób uzależnionych i zażywających narkotyki.  Uważamy, że w wyniku globalnej wojny  z narkotykami prawa osób uzależnionych są regularnie naruszane, a także często odmawia się im podstawowej ludzkiej godności  usprawiedliwiając to rzekomą walką z uzależnieniem. Wierzymy, że poprawę ich zdrowia oraz sytuacji życiowej można osiągnąć zapewniając im wsparcie, opiekę oraz leczenie nie zaś przy pomocy surowych przepisów prawa karnego.

Dołączcie do nas już 26 czerwca od godziny 15 do 19 przy kościele Dominikanów na warszawskim Służewiu. Poznacie nas po koszulkach!