,,Mordor przeciwko prohibicji” – Support Don’t Punish 2017

Polska Sieć Polityki Narkotykowej, we współpracy ze Społeczną Inicjatywą Narkopolityki, po raz kolejny bierze udział w akcji Support Don’t Punish. W tym roku organizujemy kampanię ,,Mordor przeciwko prohibicji”.

Będziemy obecni w godzinach szczytu w biurowej części Warszawy, gdzie zamierzamy rozdawać ulotki i materiały informacyjne oraz rozmawiać z pracownikami okolicznych biurowców i mieszkańcami Służewca. Chętne osoby będą mogły włączyć się do kampanii i zrobić sobie zdjęcie z naszym znakiem, które następnie zostanie umieszczone na stronie akcji. Chcemy pokazać, że prawa osób uzależnionych dotyczą każdego z nas.

Zapraszamy serdecznie, poznacie nas po koszulkach!

26 czerwca jest znany na całym świecie, jako Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków. Ogłoszony został przez ONZ 28 lat temu i choć początkowo przyświecał mu szczytny cel to z czasem stał się okazją do celebrowania wojny z narkotykami, podkreślania konieczności radykalnej walki z uzależnieniem oraz działania w duchu zasady ,, cel uświęca środki”.

Aby zmienić ten stan rzeczy organizacje pozarządowe z całego świata zdecydowały się na ogłoszenie 26 czerwca międzynarodowym ,,Day of Action” oraz na przeprowadzenie kampanii ,,Support Don’t Punish”. Tego szczególnego dnia każdy może okazać solidarność nie tylko z osobami uzależnionymi, ale także z ich rodzinami oraz wszystkimi, którzy zostali poszkodowani w globalnej wojnie z narkotykami i padli ofiarą brutalnych działań policji, zostali ukarani za posiadanie niewielkich ilości narkotyków lub ucierpieli na skutek przemocy ze strony gangów narkotykowych.

Według założeń kampanii ,,Support Don’t Punish” :
★ System kontroli narkotyków jest zepsuty i potrzebuje reformy,
★ Ludzie używający narkotyków nie powinni więcej być karani,
★ Osoby na dnie handlu narkotykami, zwłaszcza uzależnione, nie powinny być karane wyjątkowo surowo i nieproporcjonalnie,
★ Kara śmierci nigdy nie powinna być odpowiedzią na przestępstwa narkotykowe,
★ Polityka narkotykowa następnej dekady powinna skupić się na promocji zdrowia i redukcji szkód,
★ Do 2020 roku 10% globalnych wysiłków w polityce narkotykowej powinno być inwestowane w zdrowie publiczne i redukcję szkód.

26 czerwca na całym świecie organizowane są pokojowe manifestacje, przemarsze, happeningi,  spektakle uliczne, kampanie w Internecie i mediach społecznościach czy reklamy w środkach transportu.Nasze działania będą udokumentowane fotograficznie i opisane na stronie kampanii.

Przyłącz się!
Napisz do nas na katarzyna.lozinska@gmail.com
Koordynator akcji Katarzyna Łozińska,
Polska Sieć Polityki Narkotykowej