Skip to content

Polish Czech English French German Greek Japanese Russian Spanish Ukrainian

Sprawiedliwość na haju

Zdjęcie

Przed Wielkanocą policja zatrzymała Jakuba Gajewskiego ze Stowarzyszenia Wolne Konopie. Za sprowadzenie do Polski 900 gram oleju RSO z kwiatów konopi indyjskich grozi mu do 15 lat więzienia, bo „przemyt znacznych ilości”. Policja nęka też pacjentów, którzy kupowali od Jakuba lekarstwo.  
Nikt nie wie, ilu chorych sięga w Polsce po medyczną marihuanę, ale na pewno tysiące. Poza grupką tych, którzy uzyskali zgodę na tzw. import docelowy, robią to nielegalnie. Zamiast medycznego środka jak olej Jakuba, kupują zwykle susz na czarnym rynku, często złej jakości.

Zdrowie czy więzienie? Medyczna marihuana w Polsce.

Zdjęcie

Wanda Nowicka, marszałkini Sejmu we współpracy z Polską Siecią Polityki Narkotykowej i Fundacją Krok Po Kroku zaprasza na wysłuchanie obywatelskie na temat medycznego zastosowania kannabinoidów w kontekście obowiązującego ustawodawstwa, w tym ustawy o przeciwdziałania narkomanii.

Zdrowie czy więzienie? Medyczna marihuana w Polsce.

09 czerwca 2015, godz. 12:00
Sala nr 102
Sejm RP


Program:
12:00 – 12:10 Wanda Nowicka, otwarcie spotkania

Zapraszenie na wysłuchanie obywatelskie w sprawie medycznej marihuany

Zdjęcie

MEDYCZNA MARIHUANA W POLSCE?
Dlaczego nie? Jak ocenił w listopadzie 2014 roku polski Trybunał Konstytucyjny, "brak jest uzasadnienia dla zakazu posiadania marihuany, gdy jest to uzasadnione względami medycznymi, np. leczenia w stanach terminalnych" - i wystąpił do polskiego Sejmu z postanowieniem sygnalizacyjnym wzywając do naprawienia błędu w prawie.

Wytyczne prof. Krajewskiego zostały dziś wysłane do wszystkich prokuratur w Polsce

Zdjęcie

Mija właśnie 4 rok od wprowadzenia nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która daje możliwość umorzenia przez prokuratora postepowania karnego wobec osób posiadających nieznaczne ilości narkotyków przeznaczonych na własny użytek sprawcy. Niestety stosowanie nowego przepisu nie stało się powszechną praktyką, stąd Polska Sieć Polityki Narkotykowej opublikowała wytyczne, które mogłyby być pomoce prokuratorom we wdrażaniu dobrych praktyk. Wytyczne zostały dziś wysłane do wszystkich polskich prokuratur.

Wytyczne te zostały opracowane przez profesora Krzysztofa Krajewskiego, prawnika, wykładowcę Uniwersytetu Jagiellońskiego, stojącego na czele grupy opracowującej ostatnią nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 2012 roku. Przypomnijmy, docelowo, zmiana z 2012 roku miała pomóc sędziom i prokuratorom w odróżnieniu osoby, która

Pierwszy w Polsce sklep z legalną marihuaną

Zdjęcie
Marihuana to lek bezpieczny, skuteczny i tani - tak uważa część ekspertów. Inni mówią o uzależnieniu. W Katowicach kilka dni temu otwarto pierwszy w Polsce sklep, w którym można kupić produkty na bazie konopi. Jak się okazuje, marihuana skutecznie radzi sobie nie tylko z padaczką - informuje TV Silesia.
To zmieniło mój świat, wstałem, dostałem nowej energii, znów miałem ochotę - Bartosz Medyński nie ma wątpliwości, że na nogi postawiła go mar

Filmowa relacja z debaty "Medyczne zastosowanie kannabinoidów w Polsce i na świecie"

Zdjęcie

9 marca 2015 roku, w Warsztacie Warszawskim przy pl. Konstytucji odbyła się otwarta debata poświęcona zagadnieniu zastosowania kanabinoidów w medycynie. Głównym gościem spotkania był amerykański ekspert ds. medycznej marihuany - Josh Stanley a także doktor Marek Bachański, neurolog dziecięcy, stosujący w swojej pracy medyczną marihuanę oraz Dorota Gudaniec- mama jego pacjenta, 5 letniego Maksa, pierwszego w Polsce dziecka oficjalnie leczonego medyczną marihuaną.

Transmisja wczorajszej podkomisji zdrowia w sprawie nowelizacji u.o.p.n

Zdjęcie

Już niebawem będziemy karani za posiadanie liści i łodyg konopi innych niż włókniste, choćby nie posiadały THC !!!
Niestety ekspercki głos przedstawicielki Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej został zlekceważony przez posłów i decydentów na wczorajszym posiedzeniu podkomisji zdrowia w sprawie ustawy narkotykowej. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z Sejmu.

W czasie:
19:18 i 19:33 Agnieszka Sieniawska, przewodnicząca PSPN zabiera głos w tej sprawie.
19:38 - propozycja wydania opinii eksperckiej zostaje zlekceważona.
19:54 - propozycja zaproszenia przedstawiciela strony społecznej do rady opiniującej ws. dopalaczy zostaje zlekceważona.

Transmisja: http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp#E28AB31FEAB61E8DC1257E03004A6298

glqxz9283 sfy39587stf01